.: ÇALIŞANLARIN İŞYERİNDE OLUMSUZ DUYGULARLA BAŞ ETME YOLLARI :.

İşinizde başarılı olmak için çalışanlarla, ortaklarınızla, satıcılarla, alıcılarla ve müşterilerle nasıl bir etkileşim içinde olacağınızı ve etkin bir iletişim için ne yapmanız gerektiğini bilmek zorundasınız. Bu durum küçük işletmede farklı, büyük bir işletmede farklı olacaktır. Örneğin çalışanlarınıza onlardan beklediklerinizi anlatma şekliniz, iş ortağınızla veya potansiyel müşterinizle yapacağınız konuşmalardan farklı olacaktır.

Hepimizin bildiği üzere bazen dil yeterli olmaz ve iletişim sekteye uğrar. Öyleyse işyeri ortamında duygularla baş etmenin yolları nelerdir?

1.Kendine özen göstermek en iyi çaredir. Kendi fiziksel, duygusal ve zihinsel ihtiyaçlarını düzenli olarak tatmin eden bir işveren, işyerindeki olumsuz veya düşmanca duygularla baş etmekte çok daha maharetlidir. Uykunuzu alın, iyi beslenin ve düzenli olarak egzersiz yapın.

2.Öfke ve sinirlenmenin size hem beyinsel hem de bedensel olarak ne ifade ettiğini bilin. Bazen duygularımızla olan bağımız kesilir. Öfkenin size ne ifade ettiği ve bedeninizin hangi kısmında bulunduğu üzerine kafa yorun.

3.10 dakikalık bir yürüyüşe çıkın. Ağzınıza geleni söyleyerek içinizi boşaltmak istediğinizde işyerinizden izin isteyin ve otoparkta veya civarda 10 dakika yürüyün. Bu şekilde zihninizi boşaltacak ve sinirlenip kendinizi kaybetmemiş olacaksınız.

4.uzman bir profesyonele (psikolog ya da yaşam koçu) içinizi dökün. Kızgınlığınızı ve korkularınızı paylaşmak sizi sakinleştirecek ve rahatlatacaktır. Size destek olabilirler.

5.Kendinize "ben neden korkuyorum?"diye sorun. Öfke veya kızgınlık çoğunlukla korkularınız gerçeğe dönüştüğü zaman ortaya çıkar. Doğrudan duygularınızın kaynağına inin.

6.kapsamlı bir "istenmeyenler" listesi yapın. Bu listede "aptal gibi görünmek","hazırlıksız yakalanmak" gibi başınıza gelmesini istemediğiniz durumların hepsini kağıda dökün. Bu tip durumlara yaratıcı çözümler getirmeye çalışın.

7.Dikkatinizi başka yere yönlendirin. Bazen zihninizi huzursuzluk yaratan konudan uzaklaştırmak sakinleşmenizi sağlar. Değişik bir şeye odaklandığınızda tavrınızda değişecektir.

8.Kendinize "Bu olayda yolunda giden ne var?"diye sorun. Kurt Wright,"Kuralları Çiğnemek" adlı kitabında "yolunda gitmeyen şeyler" den ziyade "yolunda giden şeyler" e odaklanmanın stresle baş etmede çok daha etkili olduğunu ifade ediyor.

9.Bazen, iş planının bir parçası yürümüyorsa bu durum sıranın başka bir parçada olduğunu gösteriyor olabilir. Bundan rahatsızlık duyup sinirlenmeye başlamak yerine enerjinizi pozitif yönde kullanarak gidebileceğiniz farklı bir yönde yola devam edin.

10.Bazen isteklerinizi uygun bir talep olarak belirtmeniz işlerin yürümesini sağlar.SİTE İÇİ ARAMA
 
Reflü Tedavi Merkezi
 
EĞİTİMLERİMİZ
Kişilere yönelik

İnsan Kaynakları
Yöneticilerine Yönelik

İşadamlarına ve
Yöneticilere Yönelik

Sporculara Yönelik

Yuvalara Yönelik

Rehber Öğretmenlere Yönelik Eğitimler

Okullara ve Öğretmenlere Yönelik
Eğitimler

Psikoloji Uygulama Eğitimleri

Meslek İçi Eğitimler

Özel Hizmetler

Seminerler
   1)Çocuklara Yönelik
   2)Gençlere Yönelik
   3)Yetişkinlere Yönelik
   4)Aile ve Evlilik
   5)Cinsellik Seminerleri
 

ACİL DESTEK HATTI
0533 544 02 75
0212 292 09 49

Bebek Psikolojisi
Çocuk Psikolojisi
Gençlik Psikolojisi
Okul Sorunları
Aile Sorunları
İşyeri Sorunları
Yaşam Kalitesi
Özel Yaşam
Pratik Çözümler
Hayatı Kolaylaştırma Cinsel Danışma
 

İŞTE OLUMSUZ DUYGULARLA BAŞ ETMENİN YOLLARI

 

İNTERNET BAĞIMLISI MIYIM?

 

KRONİK YORGUNLUK

 

POLİTİK OLABİLİRMİSİNİZ?

 

DUYGUSAL ZEKA TESTİ

 

ERKEK CİNSELLİĞİ

 

KLASİK EĞİTİMLERİMİZ

 
 

FİRMALAR İÇİN SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Bebek Firmalarına: BEBEK PSİKOLOJİSİ CALL CENTER'I

Çocuk Fırmalarına: ÇOCUK PSİKOLOJİSİ CALL CENTER'I

Gençlik Firmalarına: GENÇLİK PSİKOLOJİSİ CALL CENTER'I  Tüm Firmalara: PSİKOLOJİK DESTEK CALL CENTER'I

 
 
 
 
 
 
 
 
 

AYIN EĞİTİMLERİ

 
 

KURUMSAL EĞİTİMLER "İnsan Kaynakları"

Kişiliğimiz ve İşimiz
İşte İletişim Becerileri
Girişimcilik Ruhu
İşyerinde Yaratİcİlİk
İş ve Aile İlişkilerimiz
İş ve Çocuklarİmİz
İşte Başarİ
İşte Mutluluk
İşte Performans
İşte Motivasyon
İşte Kendini Yenileme
İşyerinde Stres
 

ÖZEL EĞİTİMLERİMİZ